En Çok Tercih Edilen Askısız Sütyen Çeşitleri

Bayanlar için askısız sütyen almak zorlayıcıdır. Zorlu olmasının nedeni vücut ölçülerine uygun ürünler bulamamalarıdır. Bu problemin altından kalkabilmek için çeşitliliği fazla olan markalar tercih edilebilmektedir. Bazı durumlarda ise bu bile çözüm olamamaktadır.

Sütyen alışverişine çıkmadan önce mutlaka iki şeyin farkında olmalısınız. İlk olarak sütyen ölçülerinizi bilmelisiniz. Bu ölçüler size sütyen alma konusunda yol gösterecektir. Gereğinden büyük sütyen almanız durumunda onu istediğiniz gibi kullanamazsınız. Gereğinden küçük sütyen aldığınız zaman ise tahmin edebileceğiniz gibi sizi rahatsız edecek bir ürünle karşı karşıya kalırsınız. Diğer yandan marka seçimini dikkate aldığınız kadar sütyen çeşitlerini de dikkate almalısınız.

Sütyen çeşitleri askılı, askısız, motifli, motif olmayan, kumaş türüne göre değişiklik gösteren veya stiliyle farklılık yaratan birbirinden farklı ürünler anlamına gelmektedir. Hangisini tercih edeceğiniz rahatlık durumunuz, beklentileriniz ve göğüslerinizin durumuna göre değişiklik gösterecektir.

Marka anlamında göz atacak olursak beğendiğiniz sütyen çeşitleri konusunda sizi memnun edecek sayılı marka bulunmaktadır. Bu markaları doğrudan ifade etmek için size en uygun ürünü sunan ve rahatlık, vücuda uyumluluk ile göğüslerinizi destekleme konusunda yeterliliğe sahip ürünleri olan markaları düşünmeliyiz. Bunlar zaten sayılı markalardır. kom sütyen çeşitleri açısından sizi memnun edici bir marka olabilir. Ancak sadece çeşitliliğin fazla olmasına takılı kalırsanız yapacağınız seçimlerde hataya düşmüş olursunuz.

Kom iç giyim ürünleri konusunda kendisini kanıtlamış bilinen bir markadır. Her müşterisinin beklentisi farklıdır. Her müşterisinin beklentisini karşılamaya çalışmaktadır ama bazen hedefine ulaşmayı başaramamaktadır. Bunda ürettiği ürünlerin herkese uygun olmaması ve daha spesifik ürünler arayan kişileri ikna edememesi belirgin role sahiptir. Yine de sütyen çeşitliliği konusunda oldukça verimli bir marka konumundadır.

Askısız sütyenler konusunda yeterince ürün çeşitliliğine sahip olan markaların bu ürün yelpazesi içerisinde birbirinden farklı yaklaşımlarla ortaya koydukları tasarımlar yani farklı ürün çeşitleri bulunmaktadır. Bir askısız sütyen standart biçimde kendinden dolgulu olarak karşınıza çıkabilir. Diğer taraftan bir askısız sütyen ise dolgusu çıkarılabilir olabilir. İkisi arasından seçim yapmak istediğiniz zaman mutlaka beklentilerinizi düşünmelisiniz. Kendiliğinden dolgulu olan ve dolguları çıkarılamayan sütyen sizin için her zaman kullanılabilir bir sütyen olmayabilir.

Bir askısız sütyen tamamen askısız olabileceği gibi size çeşitli askı alternatifleri sunan sütyenler de bulabilirsiniz. Askıların çeşitli farklı biçimde kullanılabileceği sütyenler size her koşula uygun ürünler olarak göze çarpmaktadır. Bunları tercih ederken sütyen ölçülerinizi doğru ölçmek önemlidir. Hem askılı hem de askısız olarak kullanılabilecek bir ürünü çok fonksiyonlu biçimde değerlendirebilirsiniz. Bu nedenle ürünün rahat ve göğüslerinizi destekleyici olması önemlidir.

Göğüsleri büyük olan ve genel olarak sütyen bulmak konusunda zorlanan bayanlar için ise askısız sütyen çözümleri diğerlerine göre biraz farklılık gösterebilmektedir. Öncelikle büyük göğüsler için askısız bir sütyen alınmak isteniyorsa bu sütyenin ekstra destekleyici olabilmesi ve göğüsleri yukarıda tutabilmesi gerekmektedir. Bu özelliklere sahip ürünlerle çok sık karşılaşmamış olabilirsiniz. Ancak üzülmeyin, göğüsleriniz büyük olsa bile size özel veya ölçülerinize uygun ürünler üreten çeşitli markalar bulunmaktadır. Bu markaları keşfederek kendiniz için en ideal sütyeni satın alabilirsiniz.

Askılı veya askısız sütyen alırken karşınıza birbirinden farklı çeşitliliğe ve modellere sahip ürünler çıkabilecektir. Bunların arasından en doğru tercihi yapabilmek için beklentilerinizi belirlemelisiniz. Alacağınız sütyen göğüslerinizi destekleyici olacaksa satın almadan önce bu koşulları karşıladığından emin olmalısınız. Alacağınız sütyen size ekstra rahatlık sunacaksa satın almadan önce bu rahatlığın sağlanabileceğinden emin olmalısınız. Bu nedenden ötürü sütyen satın almadan önce mutlaka alacağınız ürünü önceden denemelisiniz.

Sütyen Dışında Tercih Edilebilir İç Giyim Ürünleri

Bayanların göğüslerini desteklemek ve rahat hareket etmelerini sağlamak amacıyla giydikleri ürünlerin başında sütyenler gelmektedir. Sütyenler birbirinden farklı çeşitlerde ve modellerde olabilirler ama bazen bayanların ihtiyacını bu çeşitlilikler bile karşılamayabilir. Bu durumda korse, büstiyer ve buna benzer ürünlerine yönelmeler başlar. Bayanlar hangi üründe daha rahat olacaklarını düşünüyorlarsa onu satın almaya çalışırlar.

Kolsuz gömlek veya atlet gibi duran, ince kumaştan yapılmış ve göğüs bölgesini düz gösterip üst kısımları örten kadın iç giyim ürünleri rahatlık arayan bayanların sütyenlere alternatif olarak seçebilecekleri ideal ürünlerdir. Bu ürünleri çok fazla bulamayabilirsiniz çünkü kullanım düzeyi düşüktür. Göğüs bölgesinin düz gözükmesini ve dekoltenin kapatılmasını herkes istememektedir. Bu nedenle bayanların öncelikli tercihleri arasında yer almazlar.

İç giyim markaları da bu yaklaşımın farkındadır. Bayan iç giyim konusunda akıllara gelen en önemli markalardan birisi olan Anıl iç giyim tarafından üretilen ürünlere baktığınız zaman bunu görebilirsiniz. Birbirinden farklı sütyenler, çeşitli korseler ve bunun yanında büstiyerler görebilirsiniz ama kolsuz gömlek veya atlet gibi gözüken kadın iç giyim ürünlerine pek rastlamayabilirsiniz.

anıl iç giyim gibi markaların bu konuda pek kusurları yoktur. Sonuçta onlar gelen taleplere ve isteklere göre ürün üretmektedirler. Ortaya koydukları her ürün müşterisinin talebinden yola çıkarak raflarda yer bulur. Beklenti rahatlık yerine gösteriş ise veya göğüslerin daha iyi desteklenmesi, dolgun gösterilmesi veya dik durması ise bu tip ürünler beklentiyi karşılamayacaktır. Bu sebepten ötürü markalar kendilerini riske atmadan talep edilen ürünleri üretmeye ve sunmaya devam ederler.

Kolsuz gömlek tarzı ince kumaştan üretilen iç giyim ürünleri vücudunuzun üst kısmını kapatır ve dekoltenin oluşmasını engeller. Bir atlet uzunluğu ile aynı uzunlukta olabilmektedir ve sütyen ile atletin aynı anda giyilmesi gibi bir sıkıntıyı ortadan kaldırmaktadır. Temel hedefi rahatlık olan bayanlar tarafından tercih edilirler. Vücudu düz gösterirler ve giyilen kıyafet nasıl olursa olsun bu düzlüğü devam ettirirler.

Hedefiniz büyük oranda rahatlık ise ve bunu normal sütyenlerle sağlayabileceğinizi düşünmüyorsanız atlet tipi olan iç giyim ürünlerine yönelebilirsiniz. Bunlar beklentilerinizi karşılayacaklardır. Tek sıkıntı ürün çeşitliliğinin az olmasıdır. Bununla birlikte ürünlerin doğru stillerde üretilmiş olması önemlidir.

Doğru stilin yakalanmış olması bu iç giyim ürünleri giyecek kişilerin beklentisini karşılamaları adına önemlidir. Size göğüs bölgenizi düz gösterecek bir görünüm sunuyor olabilirler ama aynı zamanda kendinizi çıplak hissetmemeniz konusunda size yardımcı olabilmelidir. Bu tür bir ürün bulduğunuz zaman kendiniz için doğru seçimi yapmış olursunuz. Diğer türlü hatalı bir seçim yaparsanız veya yanlış bir stile yönelirseniz muhtemel olarak aldığınız üründen memnun kalmazsınız.

Bayanların iç giyim ürünlerinden beklentisinin rahatlık olması anlaşılır bir durum olmalıdır. Vücudunuza en yakın kıyafet iç giyim ürünü olacaktır. Doğrudan teniniz ile temas edeceği için doğru kumaştan üretilmiş ürünlerin alınması gerekmektedir. Kumaş rahatsız edici olmamalı, bunun aksine size rahatlatıcı bir his sunmalıdır. Atlet tipi iç giyim ürünleri üretilirken bu durum göz önünde bulundurulur. İç giyim ürünleri kullanan kişiye ne kadar fazla rahatlık hissi sunuyorsa o ürün ve o ürünü üreten marka kullanıcının gözünde pozitif bir izlenime sahip olacaktır. Bunun anlamı bir sonraki iç giyim alışverişinde ilk başvurulacak marka olabilmektir.

Askısız Sütyen Seçiminde Marka Farkı

Bayanlar için askısız sütyen seçmek neredeyse önemli bir gün için baştan aşağı giyinmek ile aynıdır. Bu seçim daima onları zorlar. İşin içine biraz olsun girdiğiniz zaman seçim konusunda neden zorlandıklarını anlayabilirsiniz. Askısız sütyenler diğer sütyen modellerine benzemezler. Çok daha hassastırlar ve vücuda oturması konusunda çok daha detaylı incelemek gerekir.

Bayanların büyük bir ölümü kendilerine özgü askısız sütyen arama işini çoktan bırakmıştır. Bu aradıkları ürünü bulamama ve bulsalar bile vücutlarına oturtmaması ile ilgili bir konudur. Ne kadar şık bir modele sahip olursa olsun bir sütyen göğüslerinizi desteklemiyorsa ve göğüslerinize uygun değilse onu kullanmanın bir anlamı olmayacaktır. Bu nedenle bayanların bir kısmı askısız sütyen kullanma ümitlerini kesmişlerdir.

Sütyen seçimi konusunu aslında bu kadar abartmamak gerekiyor. Sadece belirli temel kriterleri dikkate aldığınız sürece sütyen seçimi için kendinizi rahatlatabilirsiniz. Birinci adımda sütyenin göğüs ölçülerinize uygun olması gözetilmelidir. İkinci adımda ise sütyenin göğüslerinizi destekleyici olmasına dikkat etmelisiniz. Son adımda ise elbette hoşunuza giden stil, model veya markayı seçmelisiniz.

Bu noktadan itibaren kadınların sütyen seçimleri için belirlediği yaklaşımlar farklılık göstermeye başlamaktadır. Son aşamada model veya stil seçiminde her şey ardı ardına değişim göstermektedir. Bir bayan dolgulu sütyen tercih ederken, bir diğeri ise askısız modellere yönelebilmektedir. Her birinin kendi içerisinde seçim zorlukları bulunsa bile genel anlamda bayanları en çok zorlayan modeller askısız olanlardır.

Askısız modeller tam anlamıyla vücuda oturan çeşitlerinin bulunamaması nedeniyle bu zorluğu çıkartmaktadır. Bunun sorumlusu tam olarak markalar değildir çünkü onlar üretimleri belirli ölçülere göre standart olarak gerçekleştirmektedirler. Kom markası ürettiği ürünün birbirinden farklı bayana uygun olabilmesi için ekstra çaba gösterme yoluna gitmez. Bunun için ölçü aralığını genişletir ve yine birçok bayana hitap etmeye çalışır ama tam anlamıyla her kadının göğüs ölçülerine uygun düşebilecek ürünler ortaya koymaya çalışmaz.

Bu sadece Kom markasıyla ilgili bir durum değildir. Bütün markalar aynı yaklaşımı gösterir. kom sütyen üretirken hangi tür ölçüleri baz alıyor bunu ürünlerin tanıtımında göstermektedir. Siz denemeye başlamadan önce zaten bu ölçüleri dikkate alırsınız ancak her ürünün göğüslerinize tam olarak oturacağının bir garantisi yoktur. Birbiriyle aynı ölçülere sahip dolgulu ve askılı sütyen ile askısız sütyen arasında vücudunuzda uyum konusunda farklılıklar bulunabilir.

Bunu tüm markaların farklı model ve ürünlerinde görebilirsiniz. Şaşırtıcı bir durum değildir. Aksine beklenen ve olağan bir durumdur. Sütyen ürünleri üretilirken belirlenen her modelin kesim ve dikim biçimi farklı olduğundan bu durum ortaya çıkabilir. Buna ek olarak sütyenin ekstra aksesuarı bulunuyorsa, bağının uzunluğu, askısının uzunluğu veya varsa motifleri bunda etkili olabilmektedir.

Askısız modellerde bayanların bu kadar ısrarcı olmasının temelde iki sebebi bulunmaktadır. Askısız sütyenler diğer sütyenlere göre çok daha rahattır. Askının olmaması rahatsız edici bir unsuru ortadan kaldırmaktadır. Bunun yanında kesimlerdeki farklılıklar nedeniyle çok daha rahat ve kolay hareket edebilme olanağı sunmaktadır. Diğer taraftan askısız sütyenler diğer sütyenlere göre göğüslerinizi daha fazla desteklemektedir. Bu destekleme durumu her bayanın herhangi bir sütyenden ana beklentisidir.

Bu iki unsur sebebiyle askısız sütyenler sıkça tercih edilirler ve her kadın bunları giymeye çalışır. Markalar ortaya koydukları ürün çeşitlilikleri ile her vücuda uygun askısız sütyenin bulunabilmesini sağlamaya çalışmaktadır. Bunda başarılı olabilen markalar olduğu kadar başarılı olamayan markalar da bulunmaktadır. Aralarındaki farklılık size askısız sütyen alırken marka seçimine dikkat etmeniz gerektiğini açıkça belli etmektedir.

Bir markanın askısız sütyenlerde diğerlerine göre daha başarılı ürünler ortaya koyması sizi yanıltmamalıdır. Diğer markalar farklı modellerde size çok daha kullanışlı ürünler sunabilirler. Bunun için sütyen alırken olabildiğince araştırma yapmalı ve mümkünse gidip denemeler gerçekleştirmelisiniz. Kendiniz için en ideal sütyeni, askılı veya askısız fark etmeksizin bu şekilde bulabilirsiniz.

Bunun yanında sütyen seçimlerinde kafa karışıklığı yaşamak ve aşırı vakit kaybetmemek istiyorsanız en doğru biçimde vücut ölçülerinizi tespit etmeye çalışmalısınız. Sütyen ölçüleri bir sütyeni satın almadan önce seçim konusunda kritik rol oynamaktadır. Kendi ölçülerinize uygun bir sütyen satın almadığınız zaman onu muhtemelen geri iade edecek veya hiç kullanmadan dolabında bekletecek olursunuz.

Gecelik Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Her iç giyimi sütyen, külot ve atletten ibaret sanmamalısınız. Bayanların satın alabileceği daha farklı iç giyim ürünleri bulunmaktadır. Gecelik bu iç giyim ürünlerinden birisidir. Genelde benzer stillere sahip olsalar bile giyim sektöründe yaşanan yeni gelişmelerle çok daha farklı modelleri ortaya çıkmaktadır.

Bayan iç giyim ürünlerinin çeşitliliğini bir kenara bırakıp daha rahat uyumanızı sağlayacak bir gecelik almayı düşünebilirsiniz. Bunun için genel olarak iki farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Standart gecelikler ile kısa ve kolsuz gecelikler. Hangisini seçmeniz gerektiği mevsim şartlarına ve kendi isteğinize göre değişim gösterebilecektir. Hangi tür geceliği tercih ederseniz edin ilk olarak beklentilerinizi belirlemelisiniz. Gecelik kullanımında rahatlık en büyük beklentiniz olmalıdır.

Diğer gecelik türlerine göre kısa ve kolsuz olan gecelik türleri çok daha rahattır. Bunları almak istediğiniz zaman dikkat etmeniz gereken ilk nokta geceliğin dikim biçimidir. Alacağınız gecelik aşırı derecede dar bir dikime sahipse beklediğiniz rahatlığı alamayabilirsiniz. Bu nedenle gecelik almadan önce denemeye çalışmalı veya vücut ölçüleriniz ile uyumlu bir gecelik almaya özen göstermelisiniz.

Alacağınız kısa ve kolsuz geceliklerde beklentileriniz birbirinden farklı olabilir. Kısa ve kolsuz gecelikler genelde kendiliğinden sütyene sahip olurlar. Bu sütyenlerin kalitesini ve göğüslerinizi destekleme durumunu göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekebilir. Düzgün bir vücuda sahipseniz bu durumda göğüslerinize ekstra destek sağlayacak sütyenlere sahip gecelikleri tercih edebilirsiniz.

Bazı kısa ve kolsuz geceliklerde ise durum biraz daha farklı olabilir. Özel bir günde giymek adına bir gecelik arıyorsanız bu durumda renk açısından biraz daha yumuşak ve çekici olan ürünleri tercih etmelisiniz. Bu renkler açık pembe, pembe veya kırmızı renkte olabilirler. Sonuçta bu renkler en çok ilgi çeken ve cezbeden renklerin başında gelmektedir.

Modelleri biraz daha kurcaladığınız zaman karşınıza çok daha hoş görüntüler sunabilecek geceliklerle karşılaşabilirsiniz. Kıvrımlı ve bir bütün olarak gözükmeyi başaran bir kısa ve kolsuz gecelik alabilir ve bunu doğru külot ile eşleştirerek kendinize gerçek anlamda eşsiz bir görünüm katabilirsiniz. Belki bu eşsiz görünüm gece yatarken kullanacağınız bir kıyafet için pek önemli olmayabilir ama unutmayın, bayanlar farklılıklara tam anlamıyla bayılırlar.

Sıcak bir yaz gecesinde kendinize uygun bir gecelik arıyorsanız desenli ürünlere yönelebilirsiniz. Çiçek desenine sahip sütyenleri bulunan bir gecelik ile hedeflediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Bu sütyenin göğüslerinizin dik olmasını sağlayacak nitelikle olması ise vücudunuz için ekstra dokunuş anlamına gelmektedir. Bu nedenle yaz günleri için uygun olacak bir ürün bakıyorsanız desenli ve göğüslerinizi dilediğiniz şekilde destekleyecek geceliklere yönelmelisiniz.

Havalar çok daha sıcak olduğunda ise size kumaşı hissettirmeyecek bir gecelik bulmaya çalışabilirsiniz. Bunun ardındaki sebep ise kumaşı ne kadar az hissederseniz uykunuzun o kadar rahat olacak olmasıdır. Kumaşı hissetmediğiniz sürece rahatlık seviyenizin artması söz konusuyken bu amaçla üretilmiş olan geceliklere yönelmeniz çok daha doğru olacaktır. Size kumaşın varlığını hissettirmeyecek çok fazla kısa ve kolsuz gecelik bulamayabilirsiniz ama bulduğunuz zaman onu satın alma fırsatını değerlendirmelisiniz.

pierre cardin gecelik konusunda tecrübeli bir markadır. Bu markanın ürünlerine göz atarak ve beklentilerinizi düşünerek gecelik bakmaya başlayabilirsiniz. Her ne kadar farklı markalar olsa bile Pierre Cardin gecelik konusunda akıllara gelen ilk markalardan birisidir. Bu unvana ve bilinirliğe sahip bir marka ile başlangıç yapmak ilk kez gecelik alışverişi yapacak kişiler için en uygun durumlardan birisidir. En güvenilir marka size en iyi sonuçları sunacak markaların başında gelmektedir. Bir ürünü kullandıktan sonra markayı değerlendirmeniz ise gelecekte yapacağınız alışverişleri belirleyecek kriterlerden sadece birisidir.

Korse Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bayanlar için korse kullanmak sıradan bir iç giyim ürünü kullanmak kadar basittir. Onlar için bu ürünlerin tercih edilmesi adına farklı nedenler bulunabilmektedir. Daha ince bir bel bunların başında gelmektedir. Vücudun daha iyi görünebilmesi için bayanlar korse giymekte ve kendilerini daha seksi gösterebilmektedir.

Korse satın alırken ise bayanların yaptığı basit hatalar olabilmektedir. Bu hatalar ürünün seçim aşamasında gerçekleştiği için büyük olasılıkla alınan üründen beklenen verim sağlanamamaktadır. Bunun yanında her markanın sunduğu korse çözümleri farklılıklar gösterdiğinden bir markanın ürettiği korse ile diğer markanın ürettiği korseyi aynı ölçülerde, aynı verimlilikte ve aynı işlevsellikte görmek gibi bir alışkanlık söz konusudur.

Bu yaklaşımların büyük bir bölümü hatalıdır. Korseler satın alınırken seçim aşamasında gerçekleştirilen hatalar geri dönüşü olmayan tercihler anlamına gelebilir. Sırf görüntüsü iyi diye bir korse almak istemeniz anlaşılabilir bir durumdur ama vücudunuza oturmuyorsa ve verdiğiniz paraya değer bir ürün değilse hata yapmış olursunuz. Alacağınız ürünün ödediğiniz paraya değer bir yanının olması gerekir. Kumaşının kaliteli, dikiminin ise uygun olması bu gerekliliklerden bazılarıdır. Bunun ötesinde sadece fiyatı düşünerek yapacağınız tercihler de sizi hataya sürükleyecektir. Çünkü vücudunuza uygunluğu göz ardı etmiş olursunuz.

Uygunluk ve fiyat anlamında beklentinizi karşılayan bir durum söz konusu ise sizin için önemli olacak bir diğer unsuru göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu unsur alacağınız korsenin işlevselliğidir. İşlevsellik ürünün fonksiyonları ve size sunduğu ekstra imkanlarla bağlantılı bir durumdur. Neticede sadece belinizi ince tutacak bir ürün almak istiyorsanız bunu es geçebilirsiniz. Bunun dışında bir beklentiniz varsa satın alıp aşamasında aynı zamanda işlevselliği de bir seçim kriteri haline dönüştürebilirsiniz.

Markalar açısından duruma göz atacak olursak beklentinizi karşılayacak çeşitlikte ürünlerin bulunduğunu söyleyebilirsiniz. Korse satın almak isteyenlerin ilk duraklarından biri olan Anıl iç giyim bu konuda yeterliliğini ortaya koyabilmiştir. anıl iç giyim korse ürünleri beklentileri karşılayacak niteliktedir. Ancak tamamen bir markaya bağımlı kalmamak gerekebilir. Anıl iç giyim korse ürünleri konusunda sizi memnun edememişse başka markalara yönelmeyi düşünebilirsiniz. Bunun yanında yapabileceğiniz diğer bir şey ise Anıl iç giyim korse ürünleri arasından farklı modelleri tercih etmek olabilir. Eğer Anıl iç giyim korse ürünlerinden memnun kalmışsanız bunu düşünebilirsiniz.

Korse satın almak her zaman sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Bazı durumlarda aklınızı karıştıracak çok fazla unsurla karşılaşabilirsiniz. Bir korse mi yoksa büstiyer mi almanız gerektiğine karar veremeyebilirsiniz. Korse almak isteseniz bile tercih edeceğiniz modele karar veremiyor olabilirsiniz. Korsenin kendiliğinden sütyen ile bir arada olup olmaması gerektiğini düşünebilirsiniz. Nitekim bu sorularınızın her birinin bir cevabı vardır. Bu cevapları bulmak ise sizin elinizdedir. Yapmanız gereken ihtiyaçlarınızı belirlemek ve seçimlerinizi buna göre gerçekleştirmektir.

Bir korse satın almak sizi dilediğiniz görünüme kavuşturabilir ve diğer kıyafetleri daha rahat bir biçimde giymenizi sağlayabilir. Bu konuda yapmanız gereken tek şey en uygun ürünü seçebilmektir. Dilerseniz ürünü satın alacağınız yerden, dilerseniz farklı kaynaklardan ve dilerseniz arkadaşlarınızdan bu konuda daha fazla bilgi isteyebilirsiniz. Onların aldıkları ürünlere göz atabilir ve hatta satın almadan önce almak istediğiniz ürünü denemelisiniz. Vücudunuz için en ideal ve en uyumlu ürünü bulmak istiyorsanız mutlaka vücut ölçülerinizi doğru hesaplamalısınız. Kendi ölçülerinize uygun iç giyim ürünleri almalısınız ve mümkünse rahatlık, işlevsellik ve uyumluluk kavramlarını biraz daha ön plana çıkarmalısınız. Eğer bunu yapmazsanız maalesef istediğiniz ürünü satın almayı başaramaz ve beklentilerinizi karşılayamazsınız.

Sütyen Seçiminde Model Farkı

Vücut ölçülerine uygun sütyen almaya kararlı olan bayanların en çok sorun yaşadıkları nokta bir modeli beğenme veya seçme aşamasıdır. Bu noktada zorlanma sebepleri kararsız olmaları değildir. Sütyen modelleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmamalarıdır. Bu nedenle ürünü pazarlayan ve satışa çıkaran markalara büyük iş düşmektedir. Markalar büyük bir çaba göstererek modeller arasındaki farklılıkları potansiyel müşterilerine anlatmayı başarabilmelidir.

Markaların ürün üretimine gösterdikleri yaklaşım taleple doğru orantılıdır. Bir markanın yoğun olarak benzer model bir ürün ürettiğini fark ederseniz aklınıza hemen bu markanın ilgili model konusunda kendini ispat etmiş olması gelmelidir. Elbette standart sütyen modellerini hesaba katarak bu saptamayı yaparsanız yanılırsınız. Önemli olan standart olmayan modellerde bu saptamayı yapabilmektir.

Markalardan bahsetmişken biraz daha örneklerle açıklama yapabiliriz. kom sütyen modelleri konusunda çeşitli ürünler ortaya koyabilen bir markadır. Ancak bunu yaparken askısız olan modellere biraz daha öncelik tanıdığını görebilirsiniz. Bu durumda ilgili markanın size askısız sütyen modellerinde daha iyi ürünler sunabileceğini düşünebilirsiniz. Markanın üretim bandında farklılık yaşanması onun satış ve pazarlama stratejisi ile doğrudan ilgilidir. Sonuçta markalar satamayacakları ürünleri üretmek konusunda ısrarcı olmazlar.

Sütyen seçiminde model farkı buradan çıkmaktadır. Sıradan bir sütyen satın almak istiyorsanız modellere dikkat etmezsiniz ama zaman içerisinde sütyenler konusunda bilgi sahibi oldukça satın alma alışkanlıklarınız değişmeye başlar. Daha spesifik ürünlere yönelmeye başlarsınız. Seçeceğiniz ürünlerde neleri dikkate almanız gerektiğini daha iyi bilirsiniz. Her ne kadar işin uzmanı olmasanız bile artık sütyen alırken neleri hesaba katmanız gerektiğini tahmin edebilirsiniz.

Askısız sütyen almak istediğinizde bunu neden yapmak istediğinizi açıkça belirtebilirsiniz. Askısız sütyen almak istiyorum dediğiniz an rahatlık unsurunu ön plana çıkardığınız belli olur. Sizin sütyen kullanımından beklentiniz rahatlıktır. Diğer taraftan dolgulu bir sütyen almak istediğiniz amacınız göğüslerinizin daha yukarıda durabilmesini sağlamaktır. Yine benzer yaklaşımla göğüslerinizi dik gösterecek toparlayıcı sütyenler alabilirsiniz. Daha spesifik davranarak spor yaparken kullanabileceğiniz bir sütyen alabilirsiniz.

Hangi model sütyen almak istediğiniz tamamen beklentileriniz ile ilgilidir. Bu alışveriş konusunda doğru bir yaklaşımdır. Temel hedefiniz mutlaka beklentilerinize uygun ürünü alarak yola devam etmektir. Ancak sütyenler konusunda sadece beklentiler yeterli olmayabilir. Burada dikkat etmeniz gereken durum alacağınız sütyenin göğüsleriniz için uygun olması ve onları destekleyecek yapıda olmalıdır. En doğru sütyen seçimini ancak bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Model konusunda içiniz rahat olsa bile aldığınız sütyen vücut ölçüleriniz için uygun değilse hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Rahatsızlık duyabilirsiniz ve aldığınız sütyeni bir kez giydikten sonra bir daha giymemeyi tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yaşanmasını istemiyorsanız sadece modeli beğendiğiniz için değil aynı zamanda göğüslerinizi destekleyebileceğine inandığınız sütyeni satın almalısınız.

Sütyen satın almak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bayanları bu konuda anlamak gerekir. Çünkü sütyen satın almak tişört satın almaya benzemez. Birden fazla farklı durum hesaba katılarak seçim yapılır. Buna bir de desen, motif, renk, kıyafet uyumu ve taşınabilirlik gibi kavramlar eklendiğinde durum çok daha zorlaşmaktadır. Bu nedenle sütyen satın alırken ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayabilecek ürünlerine yönelmeniz gerekmektedir. Ama ümitsizliğe kapılmamalısınız çünkü markalar artık ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak çeşitlikte ürünler üretmektedirler. Yapmanız gereken markaları ve modelleri bir arada araştırmaktır. Böylece her anlamda size hitap edebilecek ürünleri bulabilir ve iç giyim dolabınızı doldurabilirsiniz. Nitekim tekrar hatırlatmak gerekirse hedefiniz dolabınızı kullanmayacağınız ürünlerle doldurmak değil kullanacağınız ve sevdiğiniz ürünlerle doldurmak olmalıdır. Bunu yaptığınız zaman alışverişi verimli bir biçimde tamamlamış mutlu bir bayan olabilirsiniz.

Bayan İç Giyim Ürünlerinde Fiyat Ne Kadar Önemlidir?

Bayan iç giyim ürünü dendiği zaman aklınıza ilk olarak muhtemelen sütyen ve külot geliyordur. Bunların dışında korse, büstiyer, atlet, gecelik ve bikini gibi farklı ürünler bulunmaktadır. Her birinin kullanım alanı ve kullanım şekli farklıdır. Dolayısıyla her birisi birbirinin alternatifi olamayacak kadar farklı ürünlerdir.

Sütyen genel bir iç giyim ürünüdür. Her bir sütyen çeşidi farklı kullanım şekillerine sahiptir. Destekli bir sütyen ürünü ile dolgulu bir sütyen ürünü arasında fark vardır. Toparlayıcı sütyenlerin işlevleri daha farklıdır. Askısız olan sütyenler çok daha farklı beklentilerle alınır. Marka, model ve tasarım konusunda farklılıklar olabileceği gibi fiyatlar konusunda da farklılıkları bulunmaktadır. Bu fiyatlar ortaya konan tasarım ve kullanılan kumaşa göre değişiklik gösterir.

Külot yine genel bir iç giyim ürünüdür. Her bir külot çeşidi farklı kullanım şekillerine sahip olabilir. Külotları kalçalarınızı gösterebilecek şekilde ürünlerden seçebileceğiniz gibi aynı zamanda kalçalarınızı gizleyecek ürünlerden seçebilirsiniz. Seçim tamamen beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterecektir. Fiyat konusunda marka, tasarım ve kullanılan kumaş etkili olacaktır. Ürünün kalitesi ne kadar yüksek ise fiyatı da o kadar yüksek olabilir.

Korse genel bir iç giyim ürünü sayılmayabilir. Korselerin kullanım şekilleri alınan ürünün modeline göre değişiklik göstermektedir. Korse aldığınız zaman işlevsellik ve vücuda uygunluk unsurlarını bir araya getirerek bir seçim yapmaya çalışırsınız. Yapacağınız seçim tamamen alacağınız ürünün beklentilerinizi karşılamaya yönelik olacaktır. Fiyat konusunda ise işlevselliği fazla olan ürünler daha yüksek fiyatlara sahip olabilmektedir. Marka ve kumaş kalitesi de fiyat konusunda belirgin bir role sahiptir.

Sütyen, külot ve korse ürünleri için geçerli olan kriterler diğer tüm bayan iç giyim ürünleri için de geçerlidir. İç giyim ürünlerinin fiyatlarının artış göstermesi demek bir ürünün işlevselliğinin ve kalitesinin artması demektir. Aynı zamanda markanın hedef kitlesi de önem taşımaktadır. Bir marka yüksek seviyede kaliteli ürünler üretiyorsa fiyat politikasında en alt seviyeyi dahi yüksek tutacaktır. Çünkü hitap ettiği kitle farklı ve daha çok estetik kaygı taşıyan müşteri kitlesidir.

Daha çok orta seviye veya alt seviye ürünler üreten markalarda ise fiyatlar ürünlerin kalitesi, modelleri ve işlevleri bakımından farklılık gösterebilir. Bunu daha net yorumlamak gerekirse örneklerle açıklama yapabiliriz. anıl iç giyim fiyatları belirli bir seviyede yer almaktadır. Markanın ürünleri açısından fiyatları belirleme konusunda bir politikası bulunmaktadır. Bu politikaya göre müşteriler alt, orta ve yüksek seviye olarak üç kısma ayrılabilmektedir.

Anıl iç giyim markasına rakip olabilecek bir diğer marka da benzer bir fiyat politikası uygulayacaktır. Çünkü iki markanın rekabet durumu sadece kalitesi ve ürün tasarımlarıyla değil aynı zamanda fiyatlar bazında da yaşanacaktır. Birbirini sürekli analiz eden ve belirli bir kitleye hitap eden markalar fiyatlarını belirlerken tek yönlü değil çift yönlü bir analiz gerçekleştirerek bunu gerçekleştirirler. Sonucunda ürünlerin kalitesi arttıkça yine fiyatların artış gösterdiği bir tablo ortaya çıkmaktadır.

Fiyat konusunu her zaman kendinize bir seçim kriteri olarak belirleme fırsatınız olmayabilir ama fiyat unsurunu ürün alırken etkili olabilen bir unsurdur. Kalite ve kullanılan kumaştan bağımsız olarak değerlendirme yaptığınızda bile bu etkinliği görebilirsiniz. Alacağınız ürünleri seçerken elinizdeki bütçeye göre hareket etmeniz gerektiğinde fiyat unsurunu etkisini arttırır. Bu durumda bütçenizi zorlayacak ürünleri satın alamazsınız. Seçim alanınızı kısıtlayıcı bir unsur söz konusudur.

Elinizdeki bütçe kısıtlıysa ve bir bayan iç giyim ürünü almak istiyorsanız farklı modellere, farklı markalara ve farklı ürün çeşitlerine bakmalısınız ama ürün satın alırken hiçbir zaman beklentilerinizi düşürmemeli veya ihtiyaçlarınızı es geçmemelisiniz.